מלונות הבוטיק המיוחדים בארץ

פורסם בעיתון ישראל היום

אילן גטניו | לייף סטייל | תיירות

במדינת ישראל אין טירות ענקיות שאפשר להגיע אליהן לחופשה מפנקת. המצודות הגדולות שהיו כאן בעבר, כמו אולמות האבירים של עכו ומגדל דוד, הפכו למוזיאונים ולמרכזי מבקרים, והבתים העתיקים ביותר בארץ שאפשר להתארח בהם הוקמו בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20.

בעשור האחרון הוקמו-ועדיין מוקמים-במבנים שהוכרזו לשימור, מלונות בוטיק באווירה אחרת. למרות העיצוב המודרני הפנימי והפינוקים העכשוויים, המעטפת השמורה מחזירה אותנו לימים היפים של אותם מבנים, שעכשיו מתעוררים לחיים.

הייחוד של מלונות הבוטיק הללו הוא בשילוב של מודרני ועתיק, שימור ושחזור המבנה המקורי, לצד טכנולוגיה מתקדמת. אלה בתי מלון שאנו חוזרים מהם הביתה עם חוויה הנמתחת לא רק לאורך תקופת החופשה שלנו, אלא לאורך שנות חייו הראשונות של המבנה הייחודי, שהופך להיות חלק בלתי נפרד מהחוויה.

במושבה הגרמנית

מלון שומאכר נמצא בלב המושבה הגרמנית בחיפה ושוכן במבנה אייקוני מתחילת שנות ה-30 של המאה ה-20, שהשתייך למשפחת שומאכר הטמפלרית, ועל כן שמו.

משפחת שומאכר ידועה בזכות תרומתה האדירה לחקר הארץ ולבנייתה. המבנה הקלאסי מהתקופה האקלקטית עבר תהליך שימור בשנים האחרונות ושינה את ייעודו למלון בוטיק.

המבנה המקורי עבר שחזור ושימור וחובר לבניין חדש ומודרני. הכניסה למלון מתבצעת דרך גן אורבני קסום המאפשר לאורחים להלך דרך השילוב של ישן וחדש, המלון עצמו מעוצב כולו באופן מודרני ומציג בתוכו אמנות מקורית ומקומית.

חדרי המלון והסוויטות מציעים נוף עירוני, מבט על הרי הכרמל והגנים הבהאיים, ובחלק מהם אפשר לראות נוף חלקי לנמל חיפה.צור קשר
טלפון: 04-8806070
כתובת: לוחמי הגטאות 25 חיפה, ישראל